2. velikonočna nedelja – bela, nedelja Božjega usmiljenja

Obhajamo nedeljo Božjega usmiljenja. Ta praznik naj nas spodbuja, da z velikim zaupanjem in hvaležnostjo pristopam k Bogu Usmiljenja, ga častimo in se od Njega tudi sami učimo usmiljenja do soljudi.

V velikonočnem času molimo za Angelovo češčenje: Raduj se Kraljica nebeška, aleluja. (glej molitvenik: Naša daritev, Trst 2006 str. 6)

HVALA vam, ki ste pripravili vse potrebno za praznovanje VELIKEGA TEDNA in VELIKE NOČI. Bog plačaj organistu/inji/, pevcem in pevkam, bralcem in bralkam, zakristanom, strežnikom, pritrkovalcem, krasivkam in čistilkam cerkva in naredili Božji grob. Hvala vam, ki ste častili Jezusa. Hvala za dar pri darovanju pri mašah in za darove župniku ob blagoslovu jedil ali kar na roke. Bog vam vsem bogato povrni!

Pretekli teden, v sredo 4. aprila je minilo 99 let od smrti fatimskega pastirčka, Marijinega vidca sv. Frančiška Marto, ki s sestro sv. Jacinto godujeta skupaj na njen smrtni dan 20. februarja. Priporočajmo sebe in svet njuni priprošnji za mir v svetu in za spreobrnjenje grešnikov!

G. dr. JOŽE BAJZEK bo v MARJANIŠČU na Opčinah v petek 13. aprila ob 20.oo imel še 7. predavanje z naslovom: SREČANJE Z ŽIVLJENJSKIMI KONFLIKTI. (Blagor preganjanim). Predavanje vam zelo priporočamo. Vljudno vabljeni!

V sredo 25. aprila bomo iz slovenskih župnij tržaške škofije ROMALI v OLIMLJE pri Rogaški Slatini, ker cerkev v Šmarju pri Jelšah obnavljajo. Sv. maša bo ob 11.oo uri. Somaševanje bo vodil celjski škof msgr. STANISLAV Lipovšek. Prosim, da se na romanje čim prej prijavite in povabite svoje prijatelje in sorodnike!

SPOMINJAMO SE JIH V MOLITVI: S pogrebno mašo in obredom smo se v petek poslovili od DAMJANA TULA. Sorodnikom izrekamo globoko sožalje, pokojnika pa v molitvi priporočamo Bogu!