22. navadna nedelja

Sprejmite iskreno in prav lepo zahvalo vsi, ki ste pripravili krasen  PRAZNIK SV. JERNEJA, apostola. Prisrčna in iskrena zahvala g. LUKU MODICU, ki je prišel k nam in povzdignil slovesnost. Bog naj ga spremlja na njegovi duhovniški in redovniški poti! Hvala vsem vam, ki ste s svojo  udeležbo lepšali pobožnost pri sveti maši in procesiji, g. organistu, pevkam in pevcem, krasivkam in čistilkam cerkve, nosilcema križa ter Jernejevega bandera, narodnim nošam, zakristanom, strežnikom in pritrkovalcem ter vam, ki ste pripravili prigrizke in pijačo ter vsem ostalim sodelujočim. Hvala in Bog povrni vsem skupaj!

V petek bo praznik ROJSTVA DEVICE MARIJE. Počastimo Božjo in našo nebeško Mater za njen rojstni dan. Izkažimo ji svojo hvaležnost. Obenem pa jo prosimo, naj bo še naprej naša priprošnjica pri Bogu!

Prihodnjo nedeljo popoldne bo na Opčinah 69. MARIJANSKI SHOD s sporočilom, ki ga je Marija v Fatimi zaupala Luciji: »Moje Brezmadežno Srce  bo tvoje zatočišče ter pot, ki te bo vodila k Bogu.« Ob 16.oo bo v cerkvi molitev rožnega venca. Ob 17.oo procesija in nato sv. maša. Tržaški škof msgr. GIAMPAOLO CREPALDI bo vodil oboje. Počastimo Marijo in ji priporočimo sebe, naše družine, slovensko in vso Cerkev! Povabljene in naprošene za sodelovanje ste tudi narodne noše.

Hvala Bogu za sv. Agnes Gonxha Bojaxhiu – MATER TEREZIJO, pred letom razglašeno za svetnico –  hvala za njen zgled ljubezni in usmiljenja.