24. nedelja med letom

Danes je NEDELJA SVETNIŠKIH KANDIDATOV. Slovenci jih imamo kar nekaj. Želimo si, da bi jih čim prej mogli na oltarjih častiti kot blažene in svetnike. Za čimprejšnjo potrditev je potrebna milost od Boga: potrditev z nebes s čudežnim znamenjem. Prosimo Boga, da potrdi njihovo svetost – usliši naše prošnje, ki mu jih po njih pošiljamo. Glejmo njihovo sveto življenje, posnemajmo jih v krepostih in Boga prosimo zase, za svojce in vso Cerkev, da bi se z njimi veseliti v nebesih! Mi pa z darovi lahko prispevamo za vodenje svetniških postopkov, ki niso poceni.

Častimo bl. ANTONA MARTINA SLOMŠKA, ki goduje v nedeljo. Slomšek ni le velik svetnik, ampak je tudi velik Slovenec, ljubitelj naše dežele in našega naroda. Vsem je vzornik prav zdaj, ko izginja verska in narodna zavest in ljubezen do domovine, do Cerkve do naroda in jezika.

Čez dober mesec bo MISIJONSKA NEDELJA. Prosim vas vse in še posebno člane MISIJONSKEGA ODBORA in ŽUPNIJSKEGA PASTORALNEGA SVETA, da naredite  načrt za srečolov.