27. nedelja med letom

V petek bomo obhajali stoletnico, ko se je Marija v Fatimi še enkrat prikazala trem pastirčkom. Prosimo Marijo naj še naprej varuje, brani Cerkev, Evropo, ves svet, vse človeštvo. Kristjanom, Jezusovim učencem, naj pomaga, da bi njena naročila uresničevali. Usoda človeštva 20. stoletja je bila v veliki meri odvisna od Lucijinega uspeha pri širjenju češčenja Marijinega Brezmadežnega Srca in izpolnitve Marijinih prošenj. Ne bomo daleč od resnice, če bomo rekli, da je tudi usoda človeštva v 21. stoletju in sploh v tretjem tisočletju odvisna od izpolnitve Marijinih prošenj, saj so vse povezane z evangelijem. (Fatima – okno upanja Salve Ljubljana 2013 str. 326)

V ponedeljek  25. septembra smo se člani Župnijskega pastoralnega sveta in Misijonskega odbora dogovorili, da bomo obhajali MISIJONSKO NEDELJO podobno kot pretekla leta s sveto mašo, blagoslovom, kratkim filmom in srečelovom. Naprošeni ste še mnogi drugi, da bi se pridružili in sodelovali z zbiranjem darov in pri organizaciji srečelova. Prijavite se članicam Misijonskega odbora.
Srečke za misijonsko tombolo so vam že na voljo. Bodimo velikodušni z darovi, molitvami in zglednim krščanskim življenjem – bodimo MISIJONARJI!. Govorili smo tudi o praznovanju praznika VSEH SVETIH.

Na Opčinah bo prvo predavanje g. JOŽETA dr. BAJZEKA 20. oktobra.