4. POSTNA NEDELJA

Papež Frančišek je ob predstavitvi pred petimi leti prosil: »Molite zame!« To prošnjo zelo pogosto ponavlja ob raznih srečanjih in obiskih. Poslušajmo ga še zlasti v teh dneh, ko bomo 13. marca obhajali njegovo izvolitev za Petrovega naslednika. Zahvaljujmo se Bogu zanj in za vse, kar Cerkvi in svetu deli po njem. Prihodnjo nedeljo se bomo zahvalili in molili zanj. S hvaležnostjo se spominjajmo tudi papeža Benedikta XVI!

V ponedeljek 19. marca bo praznik Svetega JOŽEFA, ženina blažene D. Marije in rednika Jezusovega. Častite zavetnika Cerkve, družine, priprošnjika za srečno zadnjo uro. Sv. Jožef vas vabi tudi v Ricmanje.

Med praznikoma sv. Jožefa in Gospodovega Oznanjenja je TEDEN DRUŽINE. Gojite ljubezen in hvaležnost Bogu za življenje! Med nami je veliko takih, ki se pogumno zavzemajo za vrednote družine, za življenje od spočetja do naravne smrti. Pričujmo tudi mi in molimo za vse, ki so jim zaupana človeška življenja!

Načrtujte in rezervirajte na oljčno nedeljo svoje popoldne za KRIŽEV POT, ki ga bomo imeli v cerkvi v Seči, župnija Sečovlje.

V znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi alkohola, se odločimo za akcijo 40 dni brez alkohola s skavtskim geslom: »Mlad, vesel in pogumen, brez alkohola.«

SPOMINJAMO SE JIH V MOLITVI: V soboto 17. marca bosta ob 11.oo v Mačkoljah pogrebna maša in obred za +FABIA ZENNARA.