6. velikonočna nedelja – iz oznanil

V MAČKOLJAH bomo obhajali NEDELJO MAJNICO – drugo opasilo. Hvaležni Bogu za vero praznujte ta praznik in častimo Marijo našo zavetnico!

V petek začenjamo devetdnevnico k prazniku binkošti. Tolažnik Sveti Duh vodi Cerkev. Pustimo se mu voditi, posvetiti, da postanemo podobne Jezusu.

Prihodnjo nedeljo se bomo spominjali, da se je Jezus poslovil od učencev in odšel k Očetu. Ni pa nas pustil sirot. Obljubil je, da bo z nami do konca sveta. To uresničuje v sveti evharistiji in na mnoge druge načine. Ostanimo z Njim!

Prihodnjo nedeljo bo v MAČKOLJAH prvič pristopila k svetemu obhajilu JOHANA TUL, Mačkolje 117. Ostali prvoobhajanci iz naše župnije bodo Jezusa prvič prejeli v Boljuncu čez en mesec. Molimo za njih!

Tridnevnica k prazniku prvega sv. obhajila pri nas sovpada s 1. četrtkom, petkom in soboto, ki nas vabijo k Jezusu in Mariji!

Na željo udeležencev svete maše v Prebenegu, bo v poletnih sobotah sv. maša v PREBENEGU ob 19.oo. Na prve sobote v MAČKOLJAH pa ob 18.oo.

Častimo Marijo s pobožnostjo ŠMARNIC in z družinsko molitvijo! Saj poznate stavek: Kdor Marijo časti, ta se ne pogubi.