7. VELIKONOČNA NEDELJA

Praznik BINKOŠTI in devetdnevnica k njemu naj nas navdušita, da še bolj zaživimo krščansko življenje v poslušnosti Svetemu Duhu Tolažniku!

Vsem, ki ste prispevali k lepoti praznika MAJNICE v naši župniji: krasilkam, čistilkam, darovalcem cvetja in pri darovanju, g. organistu, pevkam in pevcem, prav iskrena zahvala. Še posebno pritrkovalcem in njihovemu učitelju g. Martinu Tulu. Iskrena hvala   vam, ki ste z mlaji – vejami okrasili prostor pred cerkvijo. Bog bodi vsem za vse bogat plačnik!

V torek 15. maja bomo začeli devetdnevnico k prazniku Marije Pomočnice kristjanov. Marija je naša pomočnica. Dolgujemo ji veliko ljubezen, hvaležnost in češčenje zaradi vdanosti Bogu in priprošenj za nas.

Otroci, kje ste? Še vedno vas Marija vsak dan vabi k ŠMARNICAM. Vas šolarje pa vabi na skupne šmarnice v nedeljo 27. maja ob 15.oo v Marijanišče na Opčinah. Molitev, igra in veselje. Lepo bo. Pridite!

Odrasli pa se zberite pri kapeli pod Repentabrom tudi 27. maja ob 19.oo, da bi skupaj slavili Marijo Majniško Kraljico. Dobrodošli!

V MAČKOLJAH bo znova potekal PRAZNIK ČEŠENJ. Upamo in želimo, da bi bilo letos ugodno vreme in bo praznik potekal v zadovoljstvo vseh. Zato pa moramo tudi Boga prositi, naj nam bo naklonjen.

Sv. mučenec SOCERB vabi, da ob njegovem godu poromate k njemu v cerkev v SOCERBU. Kdor more, naj gre! Za jamarje ne bo maše pri jami.