Dan Akcije Zbiranja Hrane – v soboto 29 oktobra 2016

Škofijska Caritas ponovno organizira v soboto 29 oktobra 2016, že osmo tovrstno pobudo, “Dan Akcije Zbiranja Hrane”, ki bo potekala bodisi v mestnih supermarketih , ki sodelujejo z nami, kot v župnijah tržaške škofije. V župnijah se bo pobuda nadaljevala tudi v nedeljo 30 oktobra.

Dan Akcije Zbiranja Hrane je pobuda s katero zbiramo zaloge za Emporij Solidarnosti v ulici Chiadino; to je pravi srednje velik supermarket, kjer je dobilo pomoč od leta 2013 dalje 1000 družin v stiski (več kot 2.600 oseb ) ; osebe v stiski, ki so nam jih poslale župnije, škofijska Caritas in socialna služba tržaške občine so lahko zastonj nabavile hrano in druge življenjske potrebščine .
Potrebujemo živila ,ki jih je lahko shranjevati in skladiščiti (olje, dolgotrajno mleko,pločevinke: meso,tuna, skuša, stročnice),izdelke za higieno otrok in odraslih, pralni prašek.
Tovrstna pomoč je bistvenega pomena za naše mesto, kjer narašča iz leta v leto število družin ,ki živijo v negotovosti in v denarni stiski.
V 22 supermarketih, ki sodelujejo z nami , bo 350 prostovoljcev s svojim neprecenljivim delom predstavljalo pobudo strankam ; v prostorih, ki nam bodo na razpolago, boste lahko tega dne podarili del vaših nakupov tržaškim družinam v stiski.
Poleg tega , boste boste lahko v soboto 29 oktobra in v nedeljo 30 oktobra podarili svoje nakupe tudi v župnijah, v prostorih , ki jih bo dala na razpolago župnija.
Kdor želi, lahko pomaga tudi s prispevkom neposredno Emporiju Solidarnosti , preko solidarnostne mreže “Moj Dar” .

poster-poster2

V sledečem seznamu trgovin, ki sodelujejo z nami, lahko izberete tisto, ki vam je najbližje in tam podarite del vaših nakupov.

Punto vendita
Bottega del mondo – c/o Via Cavana fronte Curia, TriesteSupermercati Conad