MARIJINA PRIKAZOVANJA V FATIMI 27. del

Župnik Anton Rodrigues Pena, ki je otroke pripravljal na prvo obhajilo, je vztrajal pri sedmem letu. Da je Lucija šla k prvemu obhajilu že s šestim letom, je zasluga svetniškega patra Cruza, ki je prišel pomagat otroke spovedovat. Lucija takole pripoveduje: »Kako velika je bila moja žalost, ko me je prečastiti poklical k sebi, me pobožal po laseh in mi rekel, da moram dopolniti sedem let! Takoj se planila v jok, in kakor da bi bila pri svoji materi, sem glavo naslonila na njegova kolena in vzdihovala. V tem položaju sem bila še potem, ko je v cerkev stopil neki duhovnik, ki ga je župnik poklical, da bi pomagal pri spovedovanju. Vprašal je, zakaj solze, in ko je izvedel, me je peljal v zakristijo, izprašal o katekizmu in o evharistiji, me za roko odvedel k župniku in rekel:  ‘Oče Pena, temu otroku lahko dovolite iti k obhajilu. Ona bolje razume, kaj dela, kakor mnogi drugi.’  ‘Samo šest let ima,’ se je zoperstavljal dobri župnik. ‘Kaj potem! To odgovornost prevzamem jaz, če hočete.’  ‘No, dobro,’ mi reče dobri župnik, ‘pojdi povedat svoji materi, da boš jutri prejela svoje prvo obhajilo.’ Moje veselje je bilo nepopisno. Od veselja sem ploskala in vso pot tekla, da bi mami povedala veselo novico.« (Fatima – okno upanja Salve Ljubljana 2013 str. 28)