Poslovilna sv. maša g. Metoda Lampeta

foto: Aljoša Novak

Na začetku julija sem objavil, da Slovenski salezijanci vračajo vodenje župnije sv. Jerneja v Mačkoljah ordinarijatu tržaške škofije in njihovim duhovnikom, a jaz da sem od predstojnikov dobil novo službo: kaplana na Opčinah. Prišel je torej dan, ko s pogledom na zadnjih deset let mojega duhovništva, morem s hvaležnim srcem reči: »Spoštovani župljani vaše župnije in prebivalci Mačkolj ter sosednih krajev – tudi Korošcev – : hvala vam za vse, kar sem lepega doživljal v teh letih z vami in med vami. Dobri Bog naj povrne vsem, ki ste mi na najrazličnejše načine stali ob meni in mi izdatno pomagali! Prosim vas, da mi oprostite, če sem koga ali z besedo ali drugače kakor koli prizadel. Smem reči, da to ni bilo nikoli zlonamerno. Pa tudi jaz od vas odhajam brez kakršne koli zamere. Če kdo misli, da me je kdaj prizadel, naj pozabi, ker sem tudi jaz odpustil in pozabil.

Metod Lampe